Surowa Dieta

witarianizm to styl odżywiania, który określa się także surową dietą. Składniki, z których szykuje się jedzenie, nie są poddawane obróbce cieplnej. W zastępstwie gotowania stosuje się takie działania jak krojenie, ścieranie, miksowanie, rozgniatanie albo suszenie. surowa dieta pomaga odzyskać zdrowie. W wysokiej temperaturze niszczone są bowiem cenne składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Prowadzi to do ścinania się białek. odżywianie na surowo daje więc naszemu organizmowi wiele wartościowych składników w aktywnej postaci.

surowa kuchnia daje szansę na powrót do zdrowotnej równowagi. Przyczynia się do zmniejszenia masy ciała i do unormowania przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także sposób życia. Zamiana przetworzonej żywności na proste produkty pociąga za sobą także zmianę przyzwyczajeń w pozostałych dziedzinach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo wydaje się trudne. Dlatego warto sięgnąć po gotowe przepisy, które uproszczą modyfikację sposobu odżywiania. kuchnia roślinna w surowej formie jest skomplikowana tylko na początku. Korzystanie z bazy przepisów na poszczególne potrawy ułatwi wdrożenie zmian. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Surowa Dieta
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 2022-08-30
Wyświetleń: 309
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *